آخرین اخبار : 

هنوز هم تحصیل در آلمان رایگان است!


هنوز هم تحصیل در آلمان رایگان است!

در طی تمام سال‌های گذشته کشور آلمان یکی از اصلی‌ترین کشورهای دنیا بوده است که در آن، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند تحصیل رایگان را داشته باشند، امّا اخیراٌ زمزمه‌هایی مبنی بر تغییر قوانین آموزشی کشور آلمان به گوش رسیده است که بر اساس آن‌ها تحصیل در این کشور دچار تغییراتی خاص از لحاظ مالی خواهد شد. در این مقاله با استفاده از دانش و تجربه کارشناسان موسسه دانش گستر کوه نور به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت و این اطمینان خاطر را به دانشجویان محترم خواهیم داد که هنوز هم تحصیل در آلمان رایگان است.
در حال حاضر کشور آلمان برنامه جدیدی برای هزینه تحصیل دانشجویان غیر اروپایی در نظر دارد که می‌تواند برای بسیاری از دانشجویان حائز اهمیت باشد. لذا متقاضیانی که قصد استفاده از امتیاز تحصیل رایگان در کشور آلمان را دارند باید نسبت به این موضوع با هوشیاری هرچه تمام‌تر برخورد کنند تا بتوانند از این امتیاز استفاده کنند. همچنین باید در نظر داشت که یکی دیگر از مزایای تحصیل در آلمان، مناسب بودن شرایط ورود به بازار کار پس از تحصیل در آلمان است.
طی این برنامه، هزینه‌های متفاوتی برای تحصیل در ایالت‌های بادن و وورتنبرگ در سال 2011 در نظر گرفته شده است، اما پیاده‌سازی و اجرای این طرح از سال 2017 در دستور کار قرار گرفته است.

دانشگاه‌هایی که تحصیل در آن‌ها رایگان نیست:

  • دانشگاه اشتوتگارت
  • دانشگاه فرایبرگ
  • دانشگاه هیدلبرگ
  • دانشگاه KIT
  • دانشگاه توبینگن
  • دانشگاه ULM

مساله تامین کمبود بودجه ای که در سایر ایالت‌های آلمان وجود دارد باعث شده است که سایر دانشگاه‌ها نیز دچار چنین تغییراتی بشوند. این مساله در حالی است که وزارت آموزش و تحقیقات آلمان قصد جلوگیری از این اتفاق را دارد، چرا که مهم‌ترین عامل پیشرفت تحقیقات و علم در دانشگاه‌های این کشور، رایگان بودن تحصیل در این کشور است.
نکته مهم این است که برخی از دانشجویان از پرداخت هزینه تحصیل حتی در ایالت‌های یاد شده معاف هستند، و شرایط تحصیل رایگان در ایالت‌های یاد شده به شرح زیر است:

  • دانشجویان بین‌المللی که تحصیلات عالی خود را در آلمان گذرانده‌اند….
  • دانشجویان بین‌المللی عضو کشورهای اراسموس
  • دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپایی که دارای اقامت دائم اروپا هستند.
  • پناهندگان دارای اقامت

موسسه دانش‌گستر کوه نور با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر اساس دانش و تجربه‌ی بیش از 10 سال می‌تواند در زمینه انتخاب یک کشور مناسب برای تحصیل دانشجویان را راهنمایی کند، چرا که این موضوع با حساسیت بسیار زیادی همراه است.
در این بین اشاره به مساله مهم دیگری حائز اهمیت است و این مورد زبان تحصیل در کشورهای اروپایی است. همانطور که می‌دانید زبان رسمی بسیاری از کشورهای اروپایی انگلیسی نیست و این مورد باعث شده است که دانشجویان در رابطه با زبان تحصیل نگران باشند، اما مساله امیدوار کننده این است که موسسه دانش‌گستر کوه نور با تکیه بر دانش و تجربه کارشناسان خود، راهکارهای قابل توجهی برای تحصیل رایگان به زبان انگلیسی در کشور آلمان را برای شما دارد و شما می‌توانید از همراهی و همدلی موسسه دانش‌گستر کوه نور در این راه بهره ببرید.
با وجود در نظر گرفتن شرایط خاصی که برای تحصیل در کشور آلمان و سایر کشورهایی که تحصیلات رایگان را ارائه می‌کنند، کشورهایی نیز هستند که تحصیل با هزینه بسیار کم را برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته‌اند، به عنوان نمونه کشور اسپانیا از جمله کشورهایی است که تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد آن با هزینه بسیار کم، و تحصیل در مقطع دکتری آن رایگان است. برای اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در اسپانیا و تحصیل در اروپا می‌توانید با موسسه دانش‌گستر کوه نور تماس گرفته و اطلاعات دقیقی را دریافت کنید.
جهت دریافت مشاوره رایگان، می‌توانید نسبت به تکمیل فرم ارزیابی موسسه دانش گستر کوه نور اقدام بفرمایید.

شماره‌های تماس با موسسه دانش ‌گستر کوه نور:
تلفن مرکز: ۴۴۲۷۲۴۵۰ (۹۸۲۱+) (۱۰ خط ویژه) ۰۲۱۴۵۱۳۱
ساعات تماس: شنبه تا چهارشنبه ۹ صبح الی ۱۸ ؛ پنجشنبه ۹ صبح الی ۱۴